Banner 590px

Kategorie: Aktuality

LOTUS versus FERRARI podruhé

Před garáží stojí Lotus Esprit zahřátý na provozní teplotu. Nasedám do něj a probouzím k životu anglické srdce. Před sebou mám stejnou trasu jako nedávno s Ferdou, kterou mám ještě v živé paměti. Taková malá dohra ke srovnání Lotuse a Ferrari.

Motor si spokojeně přede a můj tep se zrychluje, dodržím aspoň něco z vyhlášky a rozsvěcím světla, i když tím ruším klínovitou linii karoserie. Zákonodárci by měli udělat výjimku pro vozy, které rozsvícením světel zoškliví. Vyjíždím ze vrat a otáčkoměr vyletí k žlutému poli, tam ostatně setrvá většinu času této vyjížďky.

Protahuji mazlika po okolí, každé předjetí a každá zatáčka se proměňuje v nádherný adrenalinový zážitek. Cítím se v Lotusu jistější a dovoluju si víc než s Ferdou. Na zpáteční cestě jsme docela sžitý a tak si nemůžu odpustit pohled na silnici skrz dveře. Poslal jsem Esprita do vracáku pod plynem a dveřma napřed.

Driftnout si s Lotusem je nádhera, auto reaguje na každej povel přesně a dá se s ním pohrát a každý kilometr si užít. Co jiného se dá přeci očekávat od auta se závodnickou duší.

Tak novému majiteli mnoho šťastných chvil za volantem.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
Brácha, ty jsi spisovatel 3